Î𝐧𝐭â𝐥𝐧𝐢𝐫𝐞 𝐜𝐮 𝟐 𝐦𝐚𝐫𝐢 𝐬𝐩𝐨𝐫𝐭𝐢𝐯𝐞 𝐫𝐨𝐦â𝐧𝐜𝐞

Dacă aveți ocazia, participați la întâlnirile cu sportivii, să cunoașteți omul din spatele sportivului, să le transmiteți un gând bun, că îi susțineți și că îi iubiți. Veți avea parte de momente emoționante, de inspirație și motivaționale.

Zilele acestea, i-am făcut o surpriză Karinei, pentru că ea iubește sportul și practică diverse tipuri de sport: dans, călărie, patinaj, înot, toate o împlinesc. Ne-am întâlnit, fotografiat, am vorbit despre sport cu două mari sportive din România, invitate la evenimentul organizat la Cluj de Biserica Via.

Cea mai bună spadasină a lumii, Ana Maria Brânză, multiplă campioană la scrimă.

Cea mai valoroasă jucătoare de volei a României, Cristina Pîrv (din Turda), multiplă campioană la volei.

Las o parte din întrebările și răspunsurile primite:
*Cine este omul din spatele sportivului?

🤺Ana: Copilul care nu a încetat să viseze, a muncit, cu aceeași ambiție, determinare și pasiune.

🏐Cristina: Eu sunt mereu aceeași, dar nu voi fi aceeași pentru totdeauna.

*Ce vă place să faceți când nu vă antrenați?

🏐Cristina: Să fac saună, să merg la piscină, meditație, să citesc din biblie, să mă întâlnesc cu prietenii.

🤺Ana: să beau cafea, să inventez povești, să mă întâlnesc cu oameni. Să mă așez pe o bancă si să privesc oamenii. Să petrec timp cu familia. Să cunosc oameni și locuri.

*Ce alt sport îți place pe langă cel practicat?

🤺Ana: Polo pe apă. Scrima mi-a dat sens.

🏐 Cristina: cu patinele pe role, pe gheață, mă decontectez de tot altceva ce inseamnă volei.
▪︎Dacă vreți să practicați volei, Cristina e la Cluj și face antrenamente de volei cu copiii.

Fotografii: Mihai

Ai avut ocazia să întâlnești sportivi de renume din țară sau din lume? Lasă-ne un comentariu.

Lasă un comentariu